Data urodzenia / DOB : 06.10.2017r.

Junior Champion of Polan

Champion of Poland

Balkan Winner ’19

Polish Club Winner ’20

Balkan Champion

Champion of Bulgaria

Grand Champion of Bularia

Started Interchampion, Germany Champion

Fidżi jest na emeryturze hodowlanej.

Fidżunia to nasza druga suczka rasy owczarek australijwski, jest świadomym i przemyślanym wyborem hodowlanym. Wnuczka wybitnego Simona – Wind Spirit Nobody Does It Better, ojca bardzo utytułowanej i znanej suczki owczarka australijskiego Grace – Wind Spirit Rods Amazing Grace, posiada w rodowodzie wiele pięknych, utytułowanych amerykańskich psów.
Jest to sunia o ładnych proporcjach, zrównoważonym ruchu, o przepięknej głowie i cudownym charakterze.
Fidżi to nasza iskiereczka, która upiększa nam każdy kolejny dzień. Ma w sobie tyle słodyczy, uroku i miłości że ciągle zastanawiam się jak się to mieści w tym małym, owczarkowymciałku:-) Od początku jest suczką owczarka australijskiego kompletnie bezproblemową, z naturalnym offem, chętną do pracy i pełną energii poza domem, w domu za to jej głównym celem jest przytulanie się do człowieka. Amatorsko również ćwiczy pasienie, okazjonalnie agility i frisbee. Planujemy start w zawodach jesienią tego roku.

Fidzi is our second australian shepherd. She is our considered choice. Granddaughter of very beautiful american dog Simon – Wind Spirit Nobody Does It Better – father of very titled and famous Grace – Wind Spirit Rods Amazing Grace, she has a lot of beautiful american dogs in her pedigree.
She is very beautiful aussie, with nice movement, gorgeous head, moderate build.
She has sweet and cute nature. Very active and willingly working, in home she has natural off and just want to be hugged by us:-)
She is doing amateurishly some agility and herding, occasionally also dogfrisbee- we are planning some competitions at fall.
Breeding plans from Fidzi are at the beginning of 2020.

Wyniki badań / health test results:

Prcd-PRA +/+

MDR1 +/-

MH +/+

NCL +/+

DM +/+

CEA +/+

HSF4 +/+

HD: A, ED: 0/0

Fidżi to jest to suczka, która kupiła nas kompletnie swoim charakterem od pierwszych chwil. W hodowli, wśród rodzeństwa była największą zołzą, co się kompletnie nie sprawdziło po przyjeździe do nas! Jest to suka, która posiada naturalny, wspaniały off, nieuczona klatkowania – klatkę uwielbia od pierwszych dni u nas – przyszło jej to zupełnie naturalnie. Bardzo spokojna, przytulaśna, nigdy w domu nic nie zniszczyła, jej głównym celem w domowym zaciszu jest przylegać do człowieka jak największą powierzchnią ciała i ugranie jak największej ilości pieszczot! Poza domem to prawdziwy jumbo-jet! Spacery uznaje tylko biegane sprintem, na treningach agility czy frisbee, na które uczęszczamy od czasu do czasu daje z siebie 200% mocy. Kocha wszystkich ludzi, chociaż po drugiej cieczce wpatrzona jest kompletnie we mnie 😉 Od niedawna trenuje pasienie – idzie coraz lepiej, pomaga jej to nabrać pewności siebie. Jest suczką-ustawiaczką, pilnuje zasobów, jednak kocha inne psy przez większą część roku(poza czasem okołocieczkowym).

Na wystawach radzi sobie bardzo dobrze, w 2019 roku zaliczyła do tej pory 7 wystaw międzynarodowych skąd, niespełna dwuletnia, przywiozła: 2xBOS, 5xCAC, 1xres.CAC, 2xCACIB, 4xres.CACIB, zawsze z oceną doskonałą. Zaliczyła również 2 wystawy krajowe, gdzie na jednej z nich rozpoczęła dorosły championat.

At dog shows she’s doing great, in 2019 we had 7 IDS Shows with results: 2xBOS, 5xCAC, 1xres.CAC, 2xCACIB, 4xres.CACIB, always excellent. We also visited 2 NDS, at one of them we started Champion of Poland.

Dotychczasowe osiągnięcia/ show results:

-Ukończyła młodzieżowy championat Polski / Junior Champion of Poland

-Ukończyła championat i grand championat Bułgarii /Grand Champion of Bulgaria

-Ukończyła championat Bałkan / Champion of Balkan

-Rozpoczęła championat Polski w wieku 16 miesięcy i ukończyła go w najkrótszym możliwym czasie – pół roku i 5 dni 🙂 / Started Polish Champion 16 months old and finished in minimum possible time ( 6 months and 5 days 🙂

-Rozpoczęła championat Niemiec w wieku 18 miesiecy / Started Champion of Germany 18 months old

-Rozpoczęła Interchampionat w wieku 17 miesięcy / Started Interchampion 17 months old

-Liczne zwycięstwa młodzieży, najlepsza 6 BIS Junior / Lots of BOB Junior, Junior Winner, best 6 BIS Junior

W wieku 12 miesięcy ( zdjęcie z EDS 2018), 12 monts old ( picture from EDS Warsaw 2018)

Wystawa 80-lecia ZKwP / 80 th Anniversary Jubilee Show – CAC, BOS Junior

Euro Dog Show Poland 2018 – została wybrana do najlepszej ósemki / selected to best 8

W wieku 9 miesięcy zdobyła BOSa na MNwPR w Gorzowie Wielkopolskim (prawie 40 zgłoszeń) – zdjęcie obok

When she was 9 months old she got BOS on IDS Gorzów Wielkopolski ( almost 40 entries ) – photo on left

Po lewej 10 miesięczna, bez futra na Światowej Wystawie Psów w Amsterdamie uzyskała ocenę doskonałą w klasie młodzieży i przeszła pierwszą selekcję.

At left she’s 10 months old, without coat at WDS Amsterdam 2018. She passed first selection and got excellent.

Fidzi is girl, which buyed us by her nature from first moments. In kennel, arrounded by siblings, she was really naughty, but it changed totally when she came to us. She loves to stay in kennel when we are outside the home. Very calm, cuddly, never bitten anything in house. When we stay on couch, she wants to be as close to us as it possible. When we go for a walk or do something like frisbee, agility – she is then true jumbo-jet! She loves everybody, but after second heat I’m most important for her, she has to have eye on me 😉 Recently she tries to do some herding with great results! She has tends to guard resources, but also loves dogs most of the time in year ( excluding heat time ).

Rodowód/pedigree:

http://aussie-info.ru/dog.php?screen=1&userif=2&id=24852